JINGLE - Radyo Reklamı
JINGLE
Jingle Nedir?
Radyo ve televizyon reklamı için yazılıp düzenlenmiş, akılda kalıcı ve dinleyenlerin dikkatini çekebilecek özelliklere sahip sözlü melodiye jingle adı verilir. 

İyi Bir Jingle Nasıl Olmalıdır?

İyi bir jingle yazmak, iyi bir şarkı bestelemekle yakından ilgili olmakla beraber, reklamcılık konusunda derin bilgi sahibi olmayı da gerektirir. Reklam müziği yazma işlemi, diğer büyük iş kollarında olduğu gibi önemli ve karmaşık bir yapıya sahiptir. 

İyi bir jingle; kısa, anlaşılması kolay, fark edilebilir ve hatırlanabilir olmalıdır.

Jingleda ürünün, kampanyanın ya da firmanın ismi sistemetik olarak vurgulanmalıdır. Eğer ürünün adı müşterinin (dinleyicinin) kafasında tekrar ederse bu kişinin tüketim alışkanlıklarında etkileyici olur. Bu yöntemle yapılmış başarılı bir jingleda tüketici, ürünün muadillerini bile jingle’ı yapılmış ürünün ticari adıyla çağırabilir.

Melodilerin kelimelerden daha fazla akılda kaldığı bilimsel bir gerçektir. Bu sebeple bir jingle’ı hatırlamak bir sloganı hatırlamaktan daha kolaydır.

Düşler Atölyesi Medya olarak bizler, pazarlama iletişimi kurallarını baz alarak, alanında uzman bir ekiple markanız için etkili jingle prodüksiyonlarını hazırlama konusunda iddialıyız. Servis verdiğimiz onlarca başarılı marka, bu konudaki en önemli referansımızdır. Siz de markanızı ön plana çıkartacak, dillere pelesenk olacak jingle çalışmaları hazırlatmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.